Bli med å støtt aksjonen "Sammen som kirke i hele verden"!

Aksjonen foregår mellom Kristi Himmelfartsdag og St. Hans - Gi et bidrag på Vipps

Sammen som kirke i hele verden setter søkelys på misjon
Sammen som kirke i hele verden setter søkelys på misjon

Har du noen gang tenkt på at kirken driver et svært omfattende arbeid også utenfor ditt lokalmiljø? Mellom Kristi Himmelfart og St. Hans er menigheter over hele Norge med på en stor fellesaksjon som har navnet "Sammen som kirke i hele verden".

Målet for aksjonen er å styrke menighetens engasjement for den globale kirke og for misjon. Modum menighet støtter NMS (Det norske misjonsselskap) sitt arbeid i Kina og Hong Kong, der utsendingene Emil og Sigrid Elise Dybdahl Buxrud jobber blant annet med sjelesorg i lokale menigheter. Modum menighet er stolte av å ha en misjonsavtale med NMS og oppfordrer alle til å tenke globalt i aksjonsperioden. 

Du kan:

  • Be for utsendingene og deres arbeid
  • Oppfordre andre til å be og støtte aksjonen
  • Gi et bidrag på Vipps (123702) for å støtte arbeidet i Kina og Hong Kong. (Velg kategorien "Sammen som kirke - NMS").

Nedenfor kan du se hva Emil og Sigrid Elise sier selv om deres arbeid for NMS

Beklager, men vi kan ikke finne din posisjon pga instillingene i nettleseren din. Du må tillate autolokasjon for å kunne benytte denne funksjonaliteten:

Se instruksjoner for din nettlester under:

Internet explorer

Internet options / Privacy / Location / klikk på "Clear sites"

Chrome

Settings / Advanced / Priacy and security / Content settings / Location -> Fjern "kirken.no" fra blokkert-lista

Firefox

Options / søk etter "location" / settings / Fjern "Kirken.no" fra blokkert

Safari

Settings for this website / Location -> "Allow"