Internasjonale orgelkonserter 2019

3. mars starter årets serie med internasjonale orgelkonserter opp med konsert i Sofienberg kirke. I løpet av året arrangeres 8 konserter i menighetens 2 kirker, Paulus og Sofienberg. Kirkene våre er ettertraktede konsertarenaer på grunn av sin gode akustikk og gode orgler.

Publisert:

Internasjonale orgelkonserter 2019

Paulus kirke har et orgel bygget av firmaet Jørgensen. Det ble restaurert i 2010.
Sofienberg kirke fikk nytt orgel i 2014. Det er bygget av det tyske firmaet Eule.
Begge hører til de beste i Oslo.
Årets konsertserie har ikke bare fokus på orgelet som soloinstrument, men viser også instrumentets orkestrale egenskaper i fremføring av Mahlers verker. Dessuten presenteres viktige verker for kor og orgel.

Kontaktinformasjon for Paulus og Sofienberg menighet

Paulus og Sofienberg kirker:
Paulus kirke ligger i Thorvald Meyers gate 31 ved Birkelunden på Grünerløkka. Sofienberg kirke er lokalisert ved Rathkes gate 18 ved Sofienbergparken.

Gavebidrag til menighetens arbeid:

Orgnr. 914.514.361
Kontonummer gavekonto: 1506.24.57756
Vipps valgfritt beløp, merk med gave til: #88863

Menighetens kontoradresse:
Helgesensgate 64, 0558 Oslo

Telefon: 23 62 92 50
Henvendelser
besvares:
Man, Ons, Fre 10-14
E-post: post.paulussofienberg.oslo@kirken.no 

Faktura:
EHF-faktura: Org.nr: 914802520, Visma Aksesspunkt
E-post: fakturamottak.paulus.sofienberg.oslo@kirken.no

 

Beklager, men vi kan ikke finne din posisjon pga instillingene i nettleseren din. Du må tillate autolokasjon for å kunne benytte denne funksjonaliteten:

Se instruksjoner for din nettlester under:

Internet explorer

Internet options / Privacy / Location / klikk på "Clear sites"

Chrome

Settings / Advanced / Priacy and security / Content settings / Location -> Fjern "kirken.no" fra blokkert-lista

Firefox

Options / søk etter "location" / settings / Fjern "Kirken.no" fra blokkert

Safari

Settings for this website / Location -> "Allow"