Velkommen til Lysvesper torsdag 16. april kl. 19.00

Pianisten Tord Gustavsen er fast musiker på disse meditative vesperne. Tord er internasjonalt anerkjent for sin særegne spillemåte. Han skaper kreativ og lyrisk musikk som utfordrer skillet mellom ‘moderne’ og ‘tilgjengelig’ jazz.

Velkommen til Lysvesper torsdag 16. april kl. 19.00

Denne kvelden vil han spille sammen med Mostafa Taleb på kamancheh. Mostafa utmerker seg med sin utforskende bruk av instrumentets muligheter som historieforteller. Dypt preget av egen kultur og folklore, men med nysgjerrighet i møte med vestlige musikere, har han utviklet sitt prosjekt gjennom å kombinere europeiske og persiske tradisjoner. Han har vært med på å skape både film- og teatermusikk, har gitt ut flere album, og har turnert sammen med andre fremstående musikere i hele Europa.

Siri Sunde gir oss Lysvesperens refleksjon.

Lysvesper har jazz som viktig element i en tidebønn.

Den klassiske vesperen har fått sin egen form i Sagene kirke, også preget av keltisk tradisjon. Den meditative, liturgiske rammen gir en helt spesiell åndelig opplevelse.

Fri adgang.

Kollekt.

Beklager, men vi kan ikke finne din posisjon pga instillingene i nettleseren din. Du må tillate autolokasjon for å kunne benytte denne funksjonaliteten:

Se instruksjoner for din nettlester under:

Internet explorer

Internet options / Privacy / Location / klikk på "Clear sites"

Chrome

Settings / Advanced / Priacy and security / Content settings / Location -> Fjern "kirken.no" fra blokkert-lista

Firefox

Options / søk etter "location" / settings / Fjern "Kirken.no" fra blokkert

Safari

Settings for this website / Location -> "Allow"