Kirkeleir på Solgården 2025

For sjuende gang arrangerte Borg bispedømme kirkeleir og konfirmantleir på Solgården i Spania. 110 personer deltok. Det var personer med utviklingshemming, pårørende og ansatte i kirker og kommuner. Vi ble en fin gjeng som koste oss sammen og lærte om både menneskerettigheter og sorg.

Publisert:

Kirkeleir på Solgården 2025

Vi forberedte gudstjenesten i Minnekirken søndag formiddag med korverksted og formingsverksted. Gudstjeneste var et samarbeid med Sjømannskirken og ble en god opplevelse med mestring, sang og forkynnelse for flere sanser. Kirkeleirens kor sang, og på veien ut fikk vi med oss hjerter og sommerfugler i alle regnbuens farger som var laget av deltagere på leiren.

To konfirmanter hadde denne leiren som hoveddel av sin konfirmanttid. Det var fint å oppleve vennskap og fellesskap mellom de ulike personene og generasjonene på turen.

Hver morgen hadde vi morgensamling med bønner, andakt, sang, musikk og velsignelsen. Mange koste seg med å bla spille minigolf, strikke, spille UNO, bade og nyte sola.

Takk til Solgården for at vi fikk ha det godt med god mat, trygt med sykepleier, lege, fysioterapeut og fint i vakre velstelte omgivelser. Om to år er vi tilbake. Flere gleder seg, og noen har allerede begynt å spare til 2027.

Beklager, men vi kan ikke finne din posisjon pga instillingene i nettleseren din. Du må tillate autolokasjon for å kunne benytte denne funksjonaliteten:

Se instruksjoner for din nettlester under:

Internet explorer

Internet options / Privacy / Location / klikk på "Clear sites"

Chrome

Settings / Advanced / Priacy and security / Content settings / Location -> Fjern "kirken.no" fra blokkert-lista

Firefox

Options / søk etter "location" / settings / Fjern "Kirken.no" fra blokkert

Safari

Settings for this website / Location -> "Allow"