Seljumannamesse 6. juli

Det er både katolsk, ortodoks og protestantisk messe på Selja i dagane rundt 8. juli. Den protestantiske messa er søndag 6. juli med preike av biskop em. Halvor Nordhaug. Det er katolsk messe både laurdag 5. og tysdag 8. juli.

Publisert:

Søndag 6. juli deltek biskop em. Halvor Nordhaug på gudsteneste på Selja.
Søndag 6. juli deltek biskop em. Halvor Nordhaug på gudsteneste på Selja.

Seljumannamesse 8. juli er ein av våre eldste kristne merkedagar, og blir feira kvart år på øyene Selja og Kinn til minne om Sta. Sunniva og dei heilage seljemennene. Seljumannamesse er blant dei merkedagane som er nemnd i Kristenretten som St. Olav innførde på Moster i 1024, og finst i alle dei tidlege landskapslovene.

Program og praktiske opplysningar om reise m.m. finn du via lenke nede på sida. 

Beklager, men vi kan ikke finne din posisjon pga instillingene i nettleseren din. Du må tillate autolokasjon for å kunne benytte denne funksjonaliteten:

Se instruksjoner for din nettlester under:

Internet explorer

Internet options / Privacy / Location / klikk på "Clear sites"

Chrome

Settings / Advanced / Priacy and security / Content settings / Location -> Fjern "kirken.no" fra blokkert-lista

Firefox

Options / søk etter "location" / settings / Fjern "Kirken.no" fra blokkert

Safari

Settings for this website / Location -> "Allow"