Igjen åpent for gravferder

Fra og med tirsdag 13. oktober er Biskopshavn kirke er igjen åpen for gravferder.

Publisert:

Gravlunden utenfor Biskopshavn kirke.
Gravlunden utenfor Biskopshavn kirke.

De omfattende takarbeidene ved kirken er nå fullført, og demonteringen av stillaset beregnes å være ferdig innen høstferien. På hovedtaket er 93 tonn skifer byttet ut, tilsvarende over 20 000 sten.

I tiden takarbeidene har pågått, har Biskopshavn kirke vært lukket for kirkelige handlinger på ukedagene.

Fra og med tirsdag 13. oktober, vil det igjen være mulig å gjennomføre kirkelige handlinger på dagtid. Det betyr at gravferder fra og med denne dagen vil kunne gjennomføres som normalt.

Vi ønsker å rette en takk både til menigheten for tålmodigheten med arbeidet, og til Akasia som har har gjennomført takarbeidene. Kirken står nå godt rustet for mange nye år med bergensvær.

Beklager, men vi kan ikke finne din posisjon pga instillingene i nettleseren din. Du må tillate autolokasjon for å kunne benytte denne funksjonaliteten:

Se instruksjoner for din nettlester under:

Internet explorer

Internet options / Privacy / Location / klikk på "Clear sites"

Chrome

Settings / Advanced / Priacy and security / Content settings / Location -> Fjern "kirken.no" fra blokkert-lista

Firefox

Options / søk etter "location" / settings / Fjern "Kirken.no" fra blokkert

Safari

Settings for this website / Location -> "Allow"