Tre saker på Kirkerådsmøtet i februar

Kirkerådet skal ha møte i Bergen 9.–10. februar 2023. På saklisten står tre saker som omhandler organiseringsarbeidet.

Publisert:

Kirkens mønster med mange små elementer som kors, hjerte, vanndråpe med mer.

Sakspapirene til Kirkerådet er publisert på kirken.no/kirkeradet. Der ligger også lenke til å følge direktestrømming av den åpne saksbehandlingen.

Det er 16 saker på sakslisten til Kirkerådet, og tre av de går inn under arbeidet med å videreutvikle kirken som organisasjon. 

Les mer om sakene her:

KR 05/23 Folkevalgte som kirkelig styringstjeneste, biskopens tilsyn og ledelse, og ordning for daglig ledelse – opplegg og struktur for samråd

KR 05.1/23 Drøftingsnotat - folkevalgte som styringsorgan, biskopens tilsyn og ledelse, samt daglig ledelse

KR 05.2/23 Struktur for samråd for valgte råd og involvering av ansatte

KR 06/23 Endringer i personalreglement for Den norske kirke – høring

KR 06.1/23 Vedlegg - forslag til endringer i Personalreglementet

KR 06.2/23 Personalreglement for _Den norske kirke

KR 07/23 Høring - ny plan for kirkelig undervisning og læring - høring

KR 07.1/23 Ny plan for kirkelig undervisning og læring 

Beklager, men vi kan ikke finne din posisjon pga instillingene i nettleseren din. Du må tillate autolokasjon for å kunne benytte denne funksjonaliteten:

Se instruksjoner for din nettlester under:

Internet explorer

Internet options / Privacy / Location / klikk på "Clear sites"

Chrome

Settings / Advanced / Priacy and security / Content settings / Location -> Fjern "kirken.no" fra blokkert-lista

Firefox

Options / søk etter "location" / settings / Fjern "Kirken.no" fra blokkert

Safari

Settings for this website / Location -> "Allow"